Mistrzostwa regionów. Czyli porażająca frekwencja!

Wychodzi na to, że nie specjalnie zależy nam na tytule mistrza regionu, lub po prostu spowszedniały nam turnieje w ogóle. A może to oznaka kryzysu i zdecydowanie mniejszej frekwencji turniejowej w tym roku? Przodującymi turniejami i pod względem ilości uczestników były Otwarte Mistrzostwa Mazowsza odbywające się w First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie. W turnieju wzięło udział 76 graczy. Po pierwszym dniu prowadzenie objął Bill Carey z wynikiem 68 uderzeń, za nim uplasował się Mateusz Jędrzejczyk (76) oraz Jan Zawadowski (78). Druga runda nie przyniosła dużych niespodzianek i Mistrzem Mazowsza został Bill Carey,I Vice Mistrzem Mazowsza został Mateusz Jędrzejczyk, II Wice Mistrzem Mazowsza został Jan Zawadowski, W dodatkowych konkurencjach zwyciężyli: Elżbieta Panas – Best Lady,Bartosz Myszka – Best Junior,Dominik Reszetko – I miejsce kategoria netto, Joon Jae Lee – II miejsce kategoria brutto.
OTWARTE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI na polu Modry Las zgromadziły aż 70 uczestników!
Zwyciężył i mistrzem został po dwóch dniach Kasprowicz Michał (160 )II miejsce wywalczył McMurtrie Dean
(165) III miejsce zajął Harris Scott Jefferson (167). W mistrzostwach tych zdarzyło się także Hole In one! Trafienie za pierwszym razem do dołka nr 9- jak nam powiedział zagrał tam „lekkim drajwerem” – zaliczył Leszek Zembrowski. Cóż jedynka na karcie wyników pomogła w zdobyciu tytułu, ale w kategorii netto.
IX Otwarte Mistrzostwa. Romuald Szałagan z Wrocławia został Mistrzem Śląska 2010, równa gra (2 x 82) w I i II rundzie wystarczyła by zgarnąć tytuł. I Wicemistrzem Śląska został Marek Litwin, a II Wicemistrzem Śląska i jednocześnie Mistrzem Śląska Juniorów 2010 jest Jan jr. Szałagan. Mistrzem Śląska Seniorów został Lech Kozłowski, Mistrzynią Śląska zaś Brygida Morańska. Śląski Klub Golfowy co wydaje się sporą niespodzianką zwłaszcza że to chyba jeden z liczniejszych klubów w Polsce, zgromadził na zawodach ledwie 38 graczy!
To i tak kosmos w porównaniu z frekwencją 26 osób w Rycerskim Klubie w Krobielowicach podczas Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska!
„ Przepiękne” pole Golf Palace zgromadziło na Mistrzostwach Łodzi 36 osób. Biorąc pod uwagę (jak nam doniesiono) stan tegoż pola to i tak wiele! Brutto zwyciężył Grzegorz Zieliński jr. Pośród dwóch startujących Pań lepsza okazała się być Amanda Majsterek.
Mateusz Szmit Mistrzem Województwa Lubuskiego! Tu już było nieco lepiej bo aż 46 uczestników! Mozę to dlatego że turniej odbywał się na nowym, bo otwartym w tym roku polu Kalinowe Pola.
Wyniki Mistrzostw Wojewodztwa Lubuskiego
Kategoria BRUTTO – 1. Szmit Mateusz 2. Szmit Andrzej 3. Kobriger Michael
Kategoria NETTO Mężczyzn- 1. Horodyski Remigiusz 2. Gurgul Jaunsz 3. Sobota Daniel
Kategoria NETTO Kobiet- 1. Dudek Barbara 2. Czewżyk Danuta 3. Sobota Justyna

W IV MISTRZOSTWACH MAŁOPOLSKI na polu Kraków Valley zwyciężył desant z Wrocławia, Adrian Meronk i Jan Szmidt jr. Honor Krakowiakom uratował Młynarski Ernest zajmując 3 miejsce. W sumie 41 uczestników postanowiło pohasać po podkrakowskich górkach.
Na „jeziorach żeglowało” zaś aż 24 uczestników! Nowym Mistrzem Warmii i Mazur 2010 został Witold Sikora, który pierwszego i drugiego dnia turnieju grając najlepiej pozbawił złudzeń pozostałych uczestników. V-ce mistrzem Warmii i Mazur został Michał Śladowski, a drugim V-ce mistrzem został Kamil Tatrczuk.
Turniej Mistrzostw Regionu Pomorskiego w Postołowie zgromadził także niewielu, bo 32 uczestników, a w Zachodniopomorskim wystartowało także ledwie 45 osób! Tutaj mistrzem został Andrzej Olszewski, przed Krzysztofem Boniewskim i Piotrzm Tabeau.
Podsumowując, Mistrzostwa Regionów nie wyglądały imponująco pod względem frekwencji. Co należy przez to rozumieć i jak odebrać ten sygnał od golfistów, pozostawiamy do oceny decydentom.