Znakomity występ Adriana Meronka

Znakomity występ Adriana Meronka w turnieju gwiazd NCAA

Adrian Meronk zajął 5. miejsce w turnieju dla najlepszych zawodników ubiegłego sezonu ligi NCAA. Polski golfista po pierwszej rundzie był wiceliderem. Bezkonkurencyjny okazał się Zack Jaworski z uniwersytetu Vanderbilt. 41. edycja turnieju Sun Bowl Western Refining College All-America Golf Classic została rozegrana na polu El Paso w stanie Teksas w USA.

Turniej jest rozgrywany nieprzerwanie od 1976 r. Reprezentant Polski wziął w nim udział
po raz pierwszy w historii. W przeszłości, występowali w nim wybitni golfiści, m.in. Tiger Woods, Phil Mickelson czy Ricky Barnes. W rywalizacji wzięło udział 22 najlepszych zawodników ubiegłego sezonu akademickiego. Wśród nich nie mogło zabraknąć Adriana Meronka, który w poprzednich rozgrywkach otrzymał nagrodę dla najlepszego golfisty Konferencji Południowej.

Po pierwszym dniu, polski zawodnik był wiceliderem. W rundzie finałowej Meronk uzyskał wynik +2 i z łączną suma 211 uderzeń zakończył rywalizację na dzielonym 5. miejscu wraz
z Beau Hosslerem (Texas).

Za mną ostatni turniej w tym roku. Udział w Western Refining mogę uznać za bardzo udany. Bezpośrednia rywalizacja z najlepszymi zawodnikami w USA wiele mnie nauczyła. Zawsze może być lepiej, ale mój wynik w tak doborowym towarzystwie jest obiecujący i daje nadzieję na przyszłość. Dziękuję za wsparcie wszystkim kibicom z Polski – powiedział Adrian Meronk.

Zwycięstwo w turnieju uzyskał Zack Jaworski (Vanderbilt) z wynikiem -6. Na drugiej pozycji
(-4) uplasowało się aż trzech zawodników: Matthias Schwab (Vanderbilt), Zach Wright (LSU) oraz Claudio Correa (South Florida). Wszyscy gracze, którzy wzięli udział w rywalizacji, zajmują miejsca w pierwszej „100” Światowego Rankingu Golfistów-Amatorów (WAGR).

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl