Krzysztof Gradecki. Golfista – medium

Golfista – medium

Rozmawiamy z człowiekiem, który sam zrobił cztery hole in one, a w jego obecności innym też się to udaje

Golf. Ile tego było dotąd w pana wykonaniu?

Krzysztof Gradecki- Na razie zrobiłem cztery hole in one. Z tego dwa najbardziej znane, to pierwszego i trzeciego dnia Polish Golfers Championship w Binowie. Chyba w golfie amatorskim to się jeszcze zdarzyło. Potem, na rundzie próbnej w Krakowie, a czwartego u siebie.

Golf. Ale w najbliższym otoczeniu pana osoby też padały…

Krzysztof Gradecki- Był taki okres, że ja byłem świadkiem chyba dziesięciu „holinłanów” podczas mojego pobytu na polu. Tydzień przedtem, jak ja strzeliłem w Binowie, we Wrocławiu człowiek przy mnie zrobił to samo i był to pierwszy hole in one na tym polu. Potem Sokołowski w Krobielowicach strzelił na dołku par trzy, chyba ze 180 metrów. Potem żona, gdy grała ze mną w Senegalu. To była ciekawa sytuacja, bo po uderzeniu w kierunku dołka była tak szczęśliwa, że piłka leci prosto, że zabrała się za wyciąganie tee, bez patrzenia w tamtą stronę. A tu nagle caddie zaczęli radośnie wrzeszczeć i okazało się, że zrobiła hole in one! Potem jeszcze u mnie na polu trafił dyrektor sprzedaży firmy Henkel. Najciekawszy hole in one też był u mnie na polu, prezes PZU z Litwy uderzył w kierunku pałacu, piłka odbiła się od drzewa i wpadła do dziury.

Golf. Inne szczęśliwe przypadki też się w panu otoczeniu zdarzają?

Krzysztof Gradecki- Moi rodzice wygrali dwa samochody, mama trafiła jedną z pierwszych szóstek w dużym Lotku (dużych pieniędzy jeszcze wtedy za to nie było), ja wygrałem też jeden samochód w jakimś losowaniu. A był taki okres, że jeśli w branży podczas jakiejś imprezy było losowanie, to ja je wygrywałem. Doszło do tego, że jak ludzie widzieli, że ja jestem, to mówili – nie ma sensu liczyć na wygraną.

Golf. Jest pan takim medium od wygrywania?

Krzysztof Gradecki- Tak w pewnym sensie było. Ale zawsze przychodzi taki czas, że kończy się czas wygrywania i na kolejne sukcesy trzeba samemu zapracować. W biznesie już nic nie losuję. Na polu golfowym też mi nic nie wpada. Muszę więc lepiej grać..

Golf. Inni też panu pomagali w zrobieniu hole in one?

Krzysztof Gradecki- Pierwszy był na ósemce w Binowie. Przed turniejem żona przyjechała i widząc, że nie trafiam na green powiedziała -„chłopie, poćwicz tu uderzenia, jak nie trafiasz na green, to nie masz tu czego szukać i lepiej jedź do domu”. Wywaliłem tam parę piłek tak, że spadały po lewej stronie, a potem się toczyły. I podczas turnieju wpadła. A na dołku nr 15 (z wodą) uderzyłem, a ona się piętnaście metrów toczyła. Myślę sobie najpierw, o – może będzie berdie. A ona toczy się nadal. W pewnym momencie wpadła. Wasz reporter był tego świadkiem i robił mi zdjęcia, jak wyciągałem piłeczkę z dziury.

Golf. Dostał pan za to jakąś specjalną nagrodę?

Krzysztof Gradecki- Tak, w pewnym sensie – postawiłem wszystkim wino…

Golf. Jaki pan ma obecnie handicap?

Krzysztof Gradecki- Przed tym turniejem miałem 9.6, ale nie zapowiada się na to, żebym go miał tu poprawić.

Golf.. Dzieci też grają?

Krzysztof Gradecki- Córka ma dwanaście lat i jeszcze trochę czasu, ale syn ostatnio zagrał trzy dziewiątki – jedna plus 1, druga minus 1 i trzecia na zero. Coraz trudniej tacie z nim grać.

Golf. Gratulujemy dotychczasowych i życzymy jednak kolejnych „holinłanów”. A tym, którzy też o tym marzą radzimy dotknąć pana przed wyjściem na pole. Nie zaszkodzi, a pomóc może…
Uaktualnienie.
Hm to się staje nudne ale ….
Krzysztof Gradecki podczas XV Międzynarodowych Mistrzostw Polski Mężczyzn na dołku numer osiem ustrzelił piątego w swej karierze hole in one.
Uaktualnienie II
Po naszej ostatniej rozmowie w Gradi Golf nie pozostaje nam nic innego jak zweryfikować liczbę “holinłanów” Krzysztofa – teraz ma 6 ! No może nieco świeżości doda informacja, że żona Krzysztofa Marzena ma tylko dwa “holinłany” na swoim koncie, a dzieci grają rewelacyjnie w golfa. Po prostu nuda… 🙂 życzymy kolejnych – uaktualnianie to prosta sprawa i nie trzeba wiele pisać! Przywykliśmy. Czym nas może zaskoczyć Gradecki? Może dwa Hole in one pod rząd?

Komentarze

Komentarze

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.