Alla mia eta’ – nowy album Tiziano Ferro w marcu!

Nowy album Tiziano Ferro w marcu!

Płyta zawiera znakomity duet z Kelly Rowland

Nowy album multiplatynowego Artysty Tiziano Ferro zatytułowany ’Alla mia eta’ ukaże się w marcu 2009 – dwa lata po ostatniej płycie ‘Nessuno è solo’, która znajdowała się na liście najlepiej sprzedających albumów we Włoszech przez 100 tygodni z rzędu i sprzedała się w nakładzie ponad 1, 5 miliona sztuk na świecie.

Płyta ‘Alla mia eta’ to czwarty już krążek w karierze Tiziano. Album ukazał się we Włoszech pod koniec zeszłego roku, gdzie dotarł do # 1 na liście bestsellerów i okrył się Poczwórną Platyną.
‘Alla mia eta’ został również już wydany w Szwajcarii, gdzie uzyskał status Platynowej Płyty.

W sumie do tej pory na całym świecie sprzedało się ponad 3 miliony płyt Tiziano.

Tytuł nowego albumu ‘ Alla mia eta’, czyli ‘ W moim wieku’, wskazuje na autobiograficzne nawiązania. Na 12 utworach Tiziano streszcza wszystko, co w jego życiu i sercu przydarzyło się przez ostatnie dwa lata.

Cytaty pochodzące z nowych piosenek opowiadają o dorastaniu, w którym nie zabrakło błędów i cierpienia. Któż nie przyzna, że:

‘spesso il mondo sbaglia’ – świat jest często w błędzie ‘ czy ‘ in caso di pericolo si salva solo chi sa volare bene – w razie niebezpieczeństwa tylko Ci, którzy potrafią latać będą w stanie się uratować’, czy ‘grazie a chi sa sempre perdonare sulla porta alla mia eta – podziękowania dla tych, którzy wiedzą jak to jak wybaczać w moim wieku ‘

Kochany przez publiczność i krytyków Tiziano jest również znany ze współpracy z takimi znakomitościami jak: Laura Pausini, Mina, Fiorella Mannoia, Luca Carboni, Biagio Antonacci, Linea 77 i z Giusy Ferreri.

Na nowej płycie Artysta pracował z Ivano Fossati i Franco Battiato, który napisał z nim ‘Indietro’ i ‘Il tempo stesso’.

‘Indietro’ został również nagrany w wersji angielskiej jako „Breathe Gentle” – duet ze znakomita piosenkarką Kelly Rowland – członkinią zespołu Destiny’s Child i również wokalistą solową. Kelly ma na koncie 5 milionów sprzedanych albumów oraz nagrodę Grammy za duet “Dilemma” z Nellym (2003).

Do spotkania z Kelly doszło przypadkiem, w studiu nagraniowym w Londynie. Zaowocowało ono właśnie nagraniem pięknego duetu podczas tylko jednej sesji nagraniowej.

Producentem artystycznym i aranżerem nowego albumu Tiziano jest Michele Canova Iorfida, z którym Artysta pracuje od czasu swojej pierwszej płyty. Flavio Ferro, 17 letni brat, Tiziano, gra na perkusji w ‘Assurdo pensare’

‘Obiecałem mu, że jak dobrze pójdzie mu w szkole zagra u mnie na płycie. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył’ mówi Tiziano.

Nagrywany miedzy Kaneepa studio w Mediolanie i londyńskim Abbey Road album ‘ Alla mia eta’ wyprodukował i zaaranżował Michele Canova Iorfida, zmiksował razem z Pino “ Pinaxa ” Pischetola, a za mastering odpowiadał Antonio Baglio ze studia Nautilus.