Villegas liderem po pierwszym dniu Buick Invitational 2009.

Villegas liderem po pierwszym dniu Buick Invitational 2009.

Wczoraj o godzinie 8.30 czasu zachodnioamerykańskiego wystartował Buick Invitational 2009 na Torrey Pines w Kalifornii. Po pierwszym dniu zmagań na prowadzeniu z wynikiem 63 uderzeń (w tym 9 poniżej par) znajduje się Kolumbijczyk Camilo Villegas. Patrząc przez pryzmat jego gry w ostatnich turniejach trudno nie odnieść wrażenia, że najlepiej mu idzie wtedy, gdy wśród przeciwników nie ma Tigera Woodsa. Jeśli Villegas wygra Buick Invitational w tym tygodniu, będzie to 3 jego turniej z rzędu, w którym zdetronizuje słynnego Tigera zmagającego się ostatnimi czasy z kontuzją kolana.
Drugie miejsce ze stratą 3 punktów do lidera zajmują Amerykanin Davis Love III i Australijczyk Aaron Baddeley . Jednak na końcowe rozstrzygnięcia trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Zwłaszcza, że prowadząca trójka grała tylko na uznawanym za łatwiejsze polu North Course.
Z zawodników, którzy grali do tej pory na South Course najlepszy rezultat uzyskali Scott Sterling i Matthew Goggin – obaj po 69 uderzeń.
Uznawany za faworyta przed turniejem Irlandczyk Padraig Harrington uzyskał 3 birdie na pierwszych 4 dołkach, jednak później nie szło mu już tak dobrze. Double-bogey na 17 dołku North Course wywindowało go na 33 pozycję klasyfikacji generalnej z wynikiem 71 uderzeń.