Program dla dzieci i młodzieży „Gram w Golfa”

Program dla dzieci i młodzieży
„Gram w Golfa”

Amber Baltic Golf Club we współpracy ze Starostą Kamieńskim opracował program „Gram w Golfa”, w ramach którego dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenów powiatu kamieńskiego przechodzą szkolenia golfowe. Szkolenie to ma na celu popularyzację sportu golfowego wśród dzieci i młodzieży a także pozyskanie nowych golfistów – juniorów. Jest to pierwszy tego typu, całkowicie bezpłatny, program dla dzieci w Polsce.
Całe szkolenie składa się z 2 etapów: teoretycznego i praktycznego. Część teoretyczna to dwa 45 min. spotkania dla każdej z grup. Spotkania te odbywały się na terenie szkół w lutym i marcu br. Na tym etapie omawiane były m.in. zagadnienia dotyczące historii golfa w Polsce i na świecie, etykiety golfowej, zasad gry w golfa, charakterystyki obszarów treningowych a także prezentacja kijów i pokaz prawidłowego zamachu i puttowania. Na część praktyczną składa się w sumie 6 spotkań po 2 godziny zegarowe każde. Zajęcia odbywają się na terenie pola golfowego. Na każdym ze spotkań uczniowie zdobywają umiejętności, podzielone na kolejne poziomy, zaczynając od niebieskiego, poprzez czerwony, brązowy, srebrny i najbardziej zaawansowany – złoty. Podczas szóstego spotkania rozegrany zostanie turniej w formacie teras scramble (format drużynowy) na 9 dołkowym polu golfowym. W części praktycznej trener Andrzej Rynkiewicz uczy prawidłowego uchwytu, postawy, zamachu, krótkiej i długiej gry, a także porusza takie tematy jak np. dobór odpowiedniego kija do sytuacji na polu, etykieta czy reguły. Na każdym ze spotkań przewidziane są także zajęcia w formie gry i zabawy.
Lista szkół biorących udział w programie „Gram w Golfa”:

1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Troszynie
2. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej
3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Golczewie
4. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolinie
5. Publiczna Szkoła Podstawowa w Międzyzdrojach
6. Publiczna Szkoła Podstawowa w Kołczewie
7. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieniu Pomorskim
8. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamieniu Pomorskim
9. Publiczne Gimnazjum w Golczewie
10. Publiczne Gimnazjum w Wolinie

Mamy nadzieję na kontynuację naszego przedsięwzięcia w przyszłym roku. Wszystkich chętnych do wsparcia tej inicjatywy serdecznie zapraszamy do współpracy. Więcej informacji udzieli Państwu opiekun projektu:
Magdalena Chodorowska
Specjalista ds. organizacji turniejów i imprez golfowych
m.chodorowska@abgc.pol.pl
Tel. 724 340 717