The Open Championship

PILSNER URQUELL OFICJALNYM PIWEM
TURNIEJU GOLFOWEGO THE OPEN CHAMPIONSHIP

W lipcu tego roku w szkockim Turnberry odbędą się kolejne, najstarsze, golfowe mistrzostwa świata The Open Championship. Ich oficjalnym piwem będzie Pilsner Urquell – marka znana z autentyczności i wytrawności. Na mocy umowy zawartej pomiędzy R&A;, organizatorem turnieju, oraz SABMiller plc – właścicielem marki Pilsner Urquell, pierwszy i oryginalny pilzner, czyli właśnie Pilsner Urquell, będzie serwowany wszystkim gościom turnieju.
W tym roku zawody The Open Championship odbędą się między 16 a 19 lipca. Już po raz czwarty w historii, turniej zostanie rozegrany na jednym z najbardziej widowiskowych pól golfowych w Turnberry. Jest to jednak pierwszy konkurs golfowy, w którym zarówno we wszystkich publicznych, jak i VIP-owskich miejscach, serwowane będzie piwo Pilsner Urquell.
David Hill, Dyrektor Mistrzostw z R&A;podkreśla: “R&A;ma przyjemność powitać Pilsner Urquell jako oficjalne piwo turnieju The Open Championship. Jestem pewien, że tegoroczni widzowie zawodów w Turnberry będą zachwyceni, że właśnie to piwo będzie dostępne podczas Mistrzostw.”
International Brand Director Pilsner Urquell koncernu SABMiller, dodaje: “Dziedzictwo, autentyczność
oraz prestiżowy charakter turnieju golfowego The Open Championship oraz piwa Pilsner Urquell dają idealny efekt synergii. Obie marki są oryginalnymi, wręcz bezkompromisowymi liderami w swoich dziedzinach. Jesteśmy zaszczyceni tym partnerstwem. Liczymy na długą oraz udaną współpracę
z R&A;.”
Umowa między R&A;oraz SABMiller została zawarta na 5 lat. Tym samym Pilsner Urquell podawany będzie gościom podczas turniejów golfowych w St. Andrews, Royal St. George’s, Royal Lytham oraz St. Annes.
Turniej golfowy The Open Championship po raz pierwszy odbył się w roku 1860 w Prestwick w Szkocji. Od tamtego czasu turniej rozgrywany jest rokrocznie na jednym z 14 pól golfowych znajdujących się w Zjednoczonym Królestwie. Zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy z całego świata, walczą o zwycięstwo. Pula nagród wynosi ponad 4,2 miliona funtów, co daje kwotę ponad 20 milionów złotych. Ciekawe ile piwka można za to kupić?