DHL Wrocław Open

Odliczanie czas zacząć
Tylko dwa dni dzieli nas od DHL Wrocław Open. Na turniej przyjadą najlepsi zawodnicy cyklu European Challenge Tour, a wraz z nimi na polu rywalizować będą czołowi polscy golfiści
W turnieju wystąpi 8 polskich amatorów, z czego zdecydowana większość to juniorzy. Wśród nich najwięcej jest przedstawicieli Toya Golf &Country;Club. Wiele osób będzie bacznie obserwować grę Adriana Meronka. Ten młody zawodnik potrafi zaskoczyć. W tym sezonie grał nieźle, ale zdarzały mu się też gorsze dni. Jednym z nich był pierwszy dzień turnieju PZGolf Junior Tour Faldo Series. Następnego dnia jednak zrehabilitował się i poprawił swój wynik o 15 uderzeń, czyli uzyskał rezultat siedem uderzeń poniżej par pola! Warto dodać, że Adrian ma dopiero 16 lat.
Kolejnym młodym golfistą, który wystąpi na DHL Wrocław Open jest Mateusz Gradecki, znajdujący się na trzecim miejscu w Rankingu Mężczyzn Polskiego Związku Golfa. Mateusz w tym roku gra coraz lepiej, był tuż tuż od zwycięstwa w Mistrzostwach Polski Mężczyzn, ale wyprzedził go inny zawodnik Aleksander Kleszcz, który również wystąpi na DHL Wrocław Open.
Wśród juniorów na turnieju zobaczymy również Piotra Ragankiewicza, który także w tym sezonie z turnieju na turniej uzyskuje coraz lepsze wyniki, jak i Tomka Pulsakowskiego, zwycięzcę Mistrzostw Polski Juniorów oraz Grzegorza Zielińskiego i Robina Kokocińskiego.
Do rywalizacji przystąpi także golfista znajdujący się na pierwszym miejscu w Rankingu Mężczyzn Polskiego Związku Golfa – Michał Kasprowicz. Juniorem już on nie jest, ale bez wątpienia należy on do najlepszych amatorów w Polsce. W zeszłym sezonie to właśnie on zatriumfował w Rankingu PZG.
Na zawodach nie zabraknie najlepszych graczy PGA Polska, takich jak Peter Bronson, który od trzech sezonów prowadzi niezmiennie w rankingu Order of Merit i nie zapowiada się, aby w tym roku sytuacja miała się zmienić.
Do gry przystąpi Maksymilian Sałuda – zwycięzca ostatniego turnieju Deutsche Bank Pro-Am Tour, a także Marek Bednarczyk, Paul McLoughin, Jacek Person, Marcin Stelmasiak, Dennis Heith i Jan Lubieniecki.