Picie alkoholu

witam serdecznie i życzę miłego dnia

oto jeden z komentarzy po turnieju :

1. Biegam po internecie, słucham graczy, podglądam i muszę (ktoś musi) łyżkę dziekciu do tego miodu.Dyskusje czy gramy wg zasad St. Andrews, czy i jaka kara grozi za np. niezgodne z przepisami podniesienie piłki itp nie mają sensu, jeżeli tolerowane jest picie alkoholu (piwo to też alkohol) w czasie turnieju.
Tolerowanie też głośnego, (często słowami uznanymi za wulgarne) komentowanie zagrań własnych i innych grających, przeszkadzania innym w zagraniach, opóźniania gry itp.
Przeczytajcie uważnie dwa pierwsze zdania z regulaminu cytowanego przez Mircu.
Dyskusji na ten temat nie trafiłem.
Z dyskusji na forach i rozmów z graczami wiem, że alkohol i niekulturalne zachowania są problemem wielu klubów, choć nie większości grających.
Brak reakcji wynika z typowego w Polsce zachowania – jak to zwrócić uwagę nie wypada, może “odbluzgnie”, może się obrazi a na pewno zapamięta.
A napity jest przecież taki zabawny. Czy oby na pewno? ”

czy można prosić o opinie, co na to przepisy?

z poważaniem

st.radca Piotr Wesołek

odp.
Jeżeli Komitet uzna, że gracz winien jest rażącego złamania etykiety, to może nałożyć karę dyskwalifikacji w ramach reguły 33-7.
Wbrew pozorom takie dyskwalifikacje i poproszenie zawodnika o zejście z pola miały miejsce wielokrotnie. Zdarzałoby się to na pewno częściej gdyby informacje na temat docierały do Komitetu bezpośrednio na turnieju a nie poprzez dyskusje na forach.
W.K

33-7. Kara dyskwalifikacji; decyzja Komitetu

Kary dyskwalifikacji można w szczególnych, indywidualnych przypadkach zaniechać, zmodyfikować lub nałożyć, o ile Komitet uzna taką decyzję za konieczną. żadnej kary mniejszej niż dyskwalifikacja nie można zaniechać ani zmodyfikować. Jeżeli Komitet uzna, że gracz winien jest rażącego złamania etykiety, to może nałożyć karę dyskwalifikacji w ramach niniejszej Reguły.