Sobienie Królewskie Golf & Country Club już otwarte!

3-dołkowa akademia golfa i driving range Sobienie Królewskie Golf & Country Club już otwarte!

W środę 23 września 2009 roku, w pierwsze jesienne popołudnie, na terenie inwestycji Sobienie Królewskie Golf & Country Club miało miejsce oficjalne otwarcie 3-dołkowej akademii golfa i driving range, prezentacja pierwszej w Polsce międzynarodowej szkoły golfa, Cranfield Golf Academy oraz symboliczne położenie kamienia węgielnego pod budowę 18-dołkowego pola golfowego.

Część oficjalna spotkania rozpoczęła się od krótkiej prezentacji inwestycji Sobienie Królewskie Golf & Country Club i ceremonii położenia kamienia węgielnego pod budowę pola golfowego. Po tradycyjnym obrzędzie poświęcenia aktu erekcyjnego, w którym udział wzięło kilkaset osób, przedstawiciel Inwestora – Wiceprezes Zarządu Włodarzewska SA, Krzysztof Kowalski, w kilku słowach odniósł się do wyjątkowego charakteru projektu Sobienie Królewskie Golf & Country Club: „To wyjątkowe miejsce do zamieszkania, gdzie tuż przy osiedlu domów będzie teren doskonały do odpoczynku i realizacji pasji. Jestem przekonany, że nasi Klienci wybiorą to miejsce ze względu na jego niesamowitą infrastrukturę i bliskość natury”. Głos zabrali także Wójt Gminy Sobienie Jeziory – Stanisław Wirtek oraz architekt pola golfowego Sobienie Królewskie – Jeremy Ford. W ceremonii uczestniczyli ponadto: projektant budynku klubowego Piotr Piętka, amerykański shaper, budowniczy pola golfowego w Sobieniach – Richard D’Elia, Waldemar Szadny – generalny wykonawca oraz architekt Jonathan Davison.

Niemniej ważnym elementem części oficjalnej była inauguracja 3-dołkowej akademii golfa i driving range oraz pierwsze uderzenia, które oddali: Piotr Szymański, Jonathan Davison oraz Scott Cranfield – legendarny twórca międzynarodowej akademii golfa, która zostanie otwarta w Sobieniach na wiosnę 2010 roku.

Otwarcie w Sobieniach Królewskich obfitowało w wiele atrakcji. Niewątpliwie jedną z nich, był turniej „Hole In One by Mercedes Benz Marek Owczarek”, w którym główną nagrodą był Mercedes GLK. W zawodach udział wzięło ponad 50 osób, jednak nikomu nie udało się oddać szczęśliwego strzału. Najbliżej dołka zatrzymała się piłka Zbigniewa Bujalskiego.

Patronat honorowy: Polski Związek Golfa.
Partnerzy: Toro, Perfetto, Golf Projekt
Partnerzy wspomagający: Mercedes Benz Marek Owczarek, Hotel Wilga, Golf Properties, Segway, Dermika, Coffema, Dilmah, Stock Polska.

Wśród atrakcji przygotowanych tego dnia znalazły się także: pokaz lotniczy w wykonaniu instruktorów miejscowej szkoły awiacji Silvair oraz zapierające dech w piersi akrobacje lotnicze w wykonaniu jednego z członków grupy Żelazny i występy zespołu dudziarzy.

***
Akademia Golfa Sobienie Królewskie Golf & Country Club jest doskonałym miejscem zarówno dla początkujących golfistów, jak i tych bardziej zaawansowanych. Obiekt składa się z driving range o długości 250 m, 19 stanowisk zadaszonych, platformy do gry z trawy oraz 3 dołków treningowych o długości 70–150 m (PAR 3) z miejscami startów (tee) dla kobiet i mężczyzn. W ramach Akademii gracze będą mieli do dyspozycji także putting green (1000 m2) oraz chipping area (2000 m2) z dużym piaskowym bunkrem. Na terenie obiektu będzie można skorzystać również z wypożyczalni sprzętu do gry w golfa oraz oferty sklepu golfowego.
***
Cranfield Golf Academy – lider i najbardziej renomowana akademia golfa na rynku brytyjskim. Od wiosny 2010 roku również w Polsce, w Sobieniach Królewskich.