Pole golfowe w San Remo

Pole golfowe w San Remo, założone w 1932 r., należy do najpiękniejszych we Włoszech. Malowniczo położone, w dolinie, z widokiem na Morze Śródziemne, zapewnia wiele sportowych i artystycznych przeżyć. O jego powstaniu opowiada pewna legenda.

Historia prawdziwa
Było trzech braci, których ojciec, pan Scratch, pieszczotliwie nazwał „Par”, „Birdie” i „Bogey”. Wszyscy trzej byli wielkimi miłośnikami golfa.
„Birdie” był znakomitym, „Par” bardzo dobrym, a „Bogey” całkiem niezłym golfistą. Mieli kuzyna, który, powiedzmy, był początkującym graczem i ze względu na swoją posturę był nazywany „Double Bogey”. Ci czterej często grywali razem. Jak wiadomo, golfiści są bardzo wymagający, więc nasi przyjaciele zawsze poszukiwali idealnego pola golfowego. Przede wszystkim miało być położone w odległości mniej więcej 15 minut od autostrady i maksymalnie 10 minut od centrum miasta.
„Par”, który był miłośnikiem natury, chciał, aby było ono położone wśród pagórków, porośniętych wieloma drzewami, z którego widoczna byłaby panorama morza. „Birdie”, który nieustannie dążył do perfekcji w golfie, chciał, aby na polu nie brakło mu wyzwań oraz by mógł popisać się nie tylko mocnymi drive’ami, ale również precyzyjnymi i delikatnymi uderzeniami. „Bogey”, który liczył, że swoim putterem uda mu się nadrobić uderzenia stracone podczas rozgrywania rundy, chciał, aby pole było pokryte murawą dostarczającą inspiracji i wymagającą dużej zręczności. Wreszcie „Double Bogey” pocieszał się, powtarzając sobie, że lepiej grać źle, niż rąbać drewno. Czułby się zadowolony, mogąc spędzić kilka godzin w przyjemnym otoczeniu na polu golfowym z dogodnie położonym parkingiem, wózkami golfowymi będącymi do jego dyspozycji, praktycznym terenem treningowym, zachwycającym domem klubowym, z którego roztaczałby się panoramiczny widok, oraz restauracją serwującą za rozsądną cenę dania sprawiające, że sama myśl o nich powoduje, że ślina sama nabiega do ust! Ale to nie wszystko – dobre hotele, a może nawet pobliskie kasyno, gdzie mógłby spróbować szczęścia, i eleganckie sklepy, gdzie mógłby wydać pieniądze wygrane w ruletkę.
Pan Scratch, który widział mnóstwo pól golfowych, powiedział, że 18-dołkowe pole golfowe o powierzchni 5230 m (5750 jardów) odznaczające się tymi wszystkimi cechami, które ponadto jest otwarte cały rok i na którym panuje świetna pogoda oraz które szczyci się bogatą tradycją sięgającą lat 30. ubiegłego stulecia, nie musi zostać założone, ponieważ już istnieje w San Remo.
Pierwsza historyczna gra na tym polu, którego pierwszym honorowym prezesem był Adalberto z Savoy, książę Bergamo (nadał książęcą koronę godłu klubu), odbyła się w roku 1931 między Pascquali i Prette a Anglikami Gannon i Blandford. Na polu gościło wiele mistrzów, najważniejszy – Aldo Casera, wygrał Otwarte Mistrzostwa Włoskie w 1948 r. Państwa przyjaciele „Birdie”, „Par”, „Bogey” i „Doble Bogey” czekają na Państwa codziennie przez cały rok. Oprócz wtorków; nawet najlepsi muszą odpocząć.
Pole golfowe Circolo Golf Degli Ulivi w San Remo
rok założenia 1932
Circolo Golf Degli Ulivi