Pasjonująca sobota przed nami

Pasjonująca sobota przed nami

Od dwóch dni ponad 170 graczy z Polski i niemal całego świata w wietrze i upale walczyło w turnieju Polonia Cup na polu ABGC w Kołczewie. Stawka jest bardzo silna, naliczyliśmy aż 38 graczy z hcp poniżej 10! Po pierwszej rundzie prowadziła para Michał Poniż i Martyna Mierzwa (gra z czerwonych tees) – oboje brutto 75. Tuż za nimi byli Michał Kasprowicz, Piotr Dąbrowicki i Maciej Stasiak.
Drugi dzień przyniósł lekkie pogorszenie wyniku Poniża, który gra w Polonii już po raz XIV i wielokrotnie zajmował w niej czołowe miejsca. W efekcie gorszego puttowania, po 79 uderzeniach spadł o jedno miejsce. Pogorszył się też Stasiak i wypadł z czołówki. Najlepiej natomiast (74) zagrał dzisiaj Grzegorz Gawroński, który też zalicza się do „oldbojów’ Polonii, gra w niej po raz XI, a był tu już zwycięzcą. I choć mówi o sobie, że jest golfistą wakacyjnym, ma tylko 2 uderzenia straty do samodzielnej już liderki – Martyny, która dopiero co obroniła tytuł mistrzyni kraju kobiet. Tuż za nimi jest aż trzech graczy z identycznym wynikiem – Piotr Dąbrowiecki, Michał Kasprowicz i Michał Poniż.
Dziś zadziałał cut i do jutrzejszego finału wystartuje połowa stawki. Jako, że w czołówce jest bardzo ciasno, jutrzejszy dzień w Kołczewie zapowiada się pasjonująco.