Typowanie golfa

Komuś kto nie gra w Golfa, kojarzy się on przede wszystkim ze sportem luksusowym, nie będziemy nikogo wyprowadzali z błędu, bo i tak nam nie uwierzy. Golfistom jeśli już ma się kojarzyć, to kojarzy się głównie ze współzawodnictwem i zakładami. Dla tych mniej zaangażowanych Golf jest głownie sposobem spędzania czasu w gronie znajomych, ale także dziedziną sportu. Skoro wspomnieliśmy o zakładach to Bukmacherów również interesuje ta dyscyplina, co widać w oferowanych przez nich kursach.

Gdzie obstawiać golfowe zakłady ? 

Typerzy zainteresowani obstawianiem zakładów na golfa nie powinni mieć problemu z wyborem zakładu bukmacherskiego. Wielu bukmacherów ma bowiem w swojej ofercie zakłady na golf. Rejestrując konto u bukmachera, warto zwrócić uwagę na dostępny u niego bonus dla nowych graczy. Dobrym przykładem jest oferowany przez bukmachera Totolotek bonus powitalny, dzięki któremu gracz uzyska podwojenie pierwszej wpłaty do kwoty nawet 500 zł. Pamiętajmy jednak o kodach promocyjnych, które dodatkowo maksymalizują wartość bonusu. Kody można znaleźć na stronach porównujących zakłady bukmacherskie, takich jak Bukmacher-legalny.pl.

Obstawianie zakładów na golf – co można obstawić?

Typer do wyboru ma kilka rodzajów zakładów. Najczęściej obstawiany jest oczywiście zwycięzca turnieju. To zazwyczaj również najbardziej opłacalny zakład, ponieważ szanse na poprawne wytypowanie zwycięzcy są niewielkie. Dlaczego? Do zawodów przystępuje nawet około 100 graczy, a turnieje rozgrywa się w formacie 72 – dołkowym w ciągu kilku dni. Wytypowanie zwycięzcy spośród tak dużej liczby graczy jest więc nie lada wyzwaniem. Drugą formą zakładu jest rywalizacja H2H. Zadaniem gracza jest wskazanie, który zawodnik z pary, utworzonej przez bukmachera, uzyska lepszy wynik.

Typowanie golfa na żywo

W przeciwieństwie do sportów wirtualnych, gdzie rozgrywki trwają 3-4 minuty, w przypadku golfa czasu na podjęcie decyzji o postawieniu zakładu mamy aż nadto. Jak zostało wspomniane wcześniej, turnieje golfowe trwają zazwyczaj 4 dni, więc gracze mają czas na dogłębną analizę statystyk i przyjrzenie się swoim faworytom. Podczas zakładów na żywo gracze mogą typować zakłady typu under/over na liczbę uderzeń przy konkretnym dołku.

Golf – jak obstawiać żeby wygrywać?

Nie ma gotowej recepty na to, jak gracz powinien typować, by zdobyć największe wygrane. Do typowania golfa, tak jak w przypadku obstawiania innych dyscyplin sportowych, potrzebne jest doświadczenie i znajomość uczestników turnieju. Wiedza o golfistach stanowi tu podstawę trafnego typowania. Zwróćmy zatem uwagę na formę gracza, jego preferencje względem pola (jednemu odpowiadają pola z dużą ilością pagórków, innemu, gdzie jest dużo stawów). Obserwujmy naszych faworytów na mediach społecznościowych. Wstawiane spontanicznie posty mogą być kopalnią wiedzy o ich aktualnej kondycji, przygotowaniach, czy sytuacji życiowej. Sprawdźmy również statystyki z poprzednich turniejów. Kolejnymi ważnymi aspektami są prestiż turnieju, a także prognoza pogody.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl